Интересни факти за Лионел Меси: Най-добрите и най-лошите му съперници

Меси дебютира за първия състав на Барселона на 16 октомври 2004-а в градско дерби с Еспаньол, след което започва да пише история с екипа на "блаугранас". Вижте в галерията интересни факти за головите му рекорди.

Меси има 100 гола за 10 272 минути европейски футбол - грубо по гол на 102 минути.
Снимка: getty

Лео се е изправял срещу 37 различни клуба в Европа (от 16 държави), като няма попадения срещу 7 от тях - Челси, Атлетико Мадрид, Бенфика, Интер, Ливърпул, Рубин и Удинезе.

Петер Чех е кошмарът на вратата за аржентинеца. Вратарят не позволи на Лео да го преодолее в 495 минути с екипа на Челси, включително и от дузпа. Меси обаче счупи проклятието срещу чеха на осминафиналите през сезон 2015/16, когато той вече беше на вратата на Арсенал.

Меси е вкарвал повече срещу Арсенал в сравнение с всеки друг отбор, срещу който се е изправял - 9 попадения за 447 минути. Средно това е по гол на 49 минути.

От Топ 5 първенствата по всичко личи, че предпочитаните съперници на Меси са германците, срещу които бележи средно по гол на 70 минути. Срещу англичани е с гол на 126 минути, срещу италианци на 136, срещу французи на 138, а срещу испанци на 187 минути.

Срещу Челси има 655 "сухи" игрови минути. Като контраст - срещу Милан има 720 минути игрово време, събрани в 8 мача, и 8 гола във вратата на "росонерите".

Леверкузен вероятно е любимият съперник на Лео, който има 7 гола за 270 минути срещу "аспирините". 5 от тях бяха при гръмкото 7:0 на 7 март 2012-а.

Интересна е статистиката му срещу португалски тимове - само два гола за 478 минути.