Най-унизителните загуби на Моуриньо

Вижте в галерията 12 от най-неприятните поражения в кариерата на Специалния.

Манчестър Сити - Челси 1:0 (2004 г.)
Доста преди лудите пари, наляти от Шейх Мансур, Сити беше невзрачен отбор с имена като Пол Босвелт, Джон Макън и Бен Тачър. Но въпреки това успя да се наложи над лондончани. Последва непобедима серия и Челси стана шампион. Снимка: getty

Мидълзбро - Челси 3:0 (2006 г.)
Двубоят на "Ривърсайд" е един от най-лошите спомени на Специалния от първия му период. Домакините поведоха още след само минута игра и довършиха опонента с още две попадения. Все пак Челси стана шампион за втора поредна година.

Челси - Розенборг (2007 г.) 1:1
Е, това не беше загуба, но все пак беше унизително тогава. Мачът беше след поражения от Астън Вила и "хикс" с Блекбърн. Два дни след двубоя Моуриньо беше освободен.

Интер - Панатинайкос 0:1 (2008 г.)
Този мач костваше първото място на Интер в групата и "нерадзурите" отидоха на осминафинал на Манчестър Юнайтед - двубой, който загубиха.

Барселона - Реал Мадрид 5:0 (2010 г.)
Наистина, Барселона беше страшилище, но все пак 0:5 в Ел Класико е изключително звучна плесница. Това бе и една от първите загуби на Жозе в съперничеството му с Гуардиола, след което последваха още доста.

Борусия Дортмунд - Реал Мадрид 4:1 (2013 г.)
Най-големият провал на Моуриньо в Реал беше в Европа. Дортмунд на Клоп удари Реал с 4:1 у дома в първия полуфинал и "кралете" не успяха да преодолеят трите гола разлика в реванша. През пролетта на 2013-а Моуриньо отчете, че изминалият сезон е бил най-слабият в кариерата му. Снимка: getty

Челси - Брадфорд 2:4 (2015 г.)
Челси се намираше в криза преди този мач и изпусна преднина от два гола срещу третодивизионния си съперник за ФА къп. Срещу Брадфорд Специалния записа първата си загуба срещу отбор от по-долен ешелон.

Манчестър Сити - Челси 3:0 (2015 г.)
Челси бе станал шампион през май, но още в началото на новата кампания защитата на титлата изглеждаше непосилна задача. Лондончани бяха разбити на "Етихад", а особено слаб бе Джон Тери, който бе сменен на почивката.

Челси - Саутхемптън 1:3 (2015 г.)
Челси поведе с 1:0 на южняците, след което допусна три гола във вратата си и се заговори за смяната на Жозе.

Челси - Борнемут 0:1 (2015 г.)
Според слуховете Абрамович бил бесен от поражението от новака Борнемут. Десетина дни по-късно Моуриньо бе уволнен.

Челси - Манчестър Юнайтед 4:0 (2016 г.)
Завръщането на Моуриньо на "Стамфорд Бридж" беше истинска катастрофа. Юнайтед игра изключително слабо и бе пометен с 4:0 от бъдещия шампион. Снимка: getty

Бристъл Сити - Манчестър Юнайтед 2:1 (2017 г.)
Най-прясното унизително поражение на мениджъра. Юнайтед бе изхвърлен на четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата от Бристъл Сити, който е в третото ниво на английския футбол. Снимка: Getty Images