Резерви ли ще добутат Реал до титлата? 5 извода след равния с Атлетико

Реал отново вкара от статично положение, но този път голмайстор не беше Серхио Рамос, а партньорът му в центъра на защитата Пепе. Ето 5 извода от случилото се на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

1.BBC остават ялови този сезон

Реал най-вероятно ще спечели първата си титла от пет години насам, но заслугите няма как да се припишат основно на триото в нападение Бейл-Бензема-Кристиано Роналдо (BBC). През този сезон тримата звездни нападатели показват по-ниска ефективност и не успяха да се разпишат и срещу Атлетико. Зидан даже е подиграван, че отново заложи на Бензема сред титулярите, след като Алваро Мората отбеляза хеттрик срещу Леганес преди няколко дни. Мората така и не се появи в игра вчера. Снимка: Getty Images

2.Златни резерви водят Реал към титлата

Реал Мадрид печели точките си благодарение на колективни усилия и на изключителното качество, което внасят резервите, щом се появят в игра. Да, Роналдо продължава да е водещият голмайстор на тима, но във все повече мачове започва да изглежда като залязваща звезда, така беше и вчера. За сметка на това Серхио Рамос не спира да бележи важни голове при включванията си напред, срещу Атлетико се разписа другият защитник Пепе. Освен това Реал има на скамейката Мората, Хамес, Иско, Начо, Матео Ковачич, Марко Асенсио, Лукас Васкес. Всички те дадоха своя голям принос в определени моменти от сезона и едва ли е преувеличено да се каже, че по качество на резервите Реал е номер 1 в света.

3.Атлетико e неуязвим на „Бернабеу”

Атлетико не играе най-силния си сезон и ще остане след Барса и Реал в класирането. Но за „дюшекчиите” това е четвърти сезон, в който си тръгват без да са загубили на „Сантяго Бернабеу”. В сезон 2013/14 Диего Симеоне постигна победа с 1:0 в гостуването на Реал, успя да направи същото и през миналия сезон. През 2014/15 тимът спечели с 2:1 на „Бернабеу” и макар че вчера не успя да продължи победната серия, измъкна равенството с гола на Гризман в края. Отборът на Симеоне остава изключително корав и е кошмарен съперник за Реал и Барса.
Снимка: Getty Images

4.Тони Кроос е царят на асистенциите

Още един гол, изработен от Тони Кроос и неговите перфектни подавания. Този път Пепе, а не Рамос, се извиси в пеналта, за да забие с глава, но асистентът е един и същ. Това беше асистенция номер 15 за Кроос през сезона, 11 от тях дойдоха в Ла Лига.

5.Феновете на Реал бяха безмилостни към обрания Коке

Трибуните на „Бернабеу” меко казано не показаха съпричастност към станалия жертва на обир играч на съперника Коке. В четвъртък халфът беше заплашен с пистолет от крадец, който отмъкна часовника му за 70 хил. евро. А мадридското издание „Марка” известява, че през първото полувреме на дербито част от феновете на Реал скандирали „Коке, колко е часът” с цел да осмеят и разбалансират противниковия футболист. Е, не успяха, защото Коке беше на обичайното си ниво в халфовата линия.