ШЛ - само два мача, колко много рекорди

Футболистите на Атлетико отново преминаха осминафиналната фаза след дузпи.

Победата на Атлетико Мадрид над ПСВ дойде след най-резултатните и продължителни дузпи в историята на Шампионската лига - 8:7.

Никога досега сблъсък от елиминационната фаза в турнира не бе решаван с дузпи след 0:0 в двата мача и продълженията.

Ян Облак стана първият вратар в историята на ШЛ, който излиза победител при две последователни изпълнения на дузпи. 23-годишният словенец бе на вратата на Атлетико и преди година, когато на същата фаза бе отстранен Байер Леверкузен.

За последен път ПСВ бе изпълнявал дузпи на европейската сцена на 13 април 2005 г. Тогава тимът елиминира Лион в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Манчестър Сити достигна до четвъртфиналите за първи път. "Гражданите" успяха от петия опит. Само Шахтьор Донецк, Галатасарай и ПСВ трябваше да чакат по-дълго.

Сити е седмият английски клуб, достигнал до топ 8 в Шампионската лига. По толкова представители на тази фаза имат само още две държави - Франция и Испания.

В предишните два сезона "гражданите" стигаха само до осминафиналите, а през 2012 и 2013 г. отпадаха още в груповата фаза.

Контузията на Венсан Компани в двубоя на Манчестър Сити срещу Динамо Киев доведе до най-бързата смяна на капитан в историята на турнира.