Статуя и пророк борят проклятието над Бенфика

Близо 60 хиляди верни на Бенфика фенове не спряха да вярват, че прокобата ще падне и подкрепиха в четвъртък "орлите" срещу италианския колос Ювентус. Снимка: Getty Images

"Един, избран сред многото", пише на хореографията на Бенфика преди мача, а стадион "Луш" бе горещо място в четвъртък вечер. Снимка: Getty Images

Езекил Гарай сложи начало на надеждата с гола си във втората минута. Снимка: Getty Images
Езекил Гарай сложи начало на надеждата с гола си във втората минута.

Но Ювентус имаше в редиците си неуморимия и гладен за голове Карлос Тевес... Снимка: Getty Images
Но Ювентус имаше в редиците си неуморимия и гладен за голове Карлос Тевес...

Който не миряса, докато не вкара в 73-ата минута изравнителен гол. Снимка: Getty Images
Който не миряса, докато не вкара в 73-ата минута изравнителен гол.

Статуята на Бела Гутман дразни малко феновете на Бенфика, но ако помогне да падне неговата клетва...

Гутман през 60-те. Унгарецът отдавна е покойник и едва ли е подозирал, че неговото проклятие ще тегне над Бенфика толкова дълго.

Хиляди фенове на Валенсия подкрепиха отбора при гостуването на Севиля в първия полуфинал в Лига Европа. Тръгнаха си разочаровани - 2:0 за домакините. Снимка: Getty Images

Висенте Ибора изпусна невероятен шанс да вкара трети гол за Севиля в последните секунди на добавеното време. Снимка: Getty Images

Карлос Бака, колумбийската голова машина, побърка гостите и вкара второто попадение за Севиля. Снимка: Getty Images

Но звездата на мача бе капитанът на севилци Иван Ракитич (в бяло). Хърватският плеймейкър игра страхотно, даде поне 5 голови паса на съотборници, като само 2 бяха реализирани. Снимка: Getty Images