8 причини за кризата в Реал

1. Ниска скорост – самият Зидан го призна на пресконференцията след равенството с Ейбар и поиска от футболистите си да „добавят скорост“ към играта си.

2. Липса на концентрация – играта в защита на Реал е разочароваща, меко казано. Зидан още не може да намери правилната формация в отбрана. Рамос не бе убедителен в последните мачове, но пък срещу Ейбар нито Пепе, нито Варан, нито Данило могат да се похвалят с нещо повече.

3. Допуснатите голове – в четирите равенства Реал допусна шест гола, повечето от които дойдоха в началото или в края на мачовете. „Кралете“ позволиха на Дортмунд да отправи 20 удара към вратата им – антирекорд по времето на Зидан. В 10-те мача, които Реал изигра този сезон, допусна 12 гола, запазвайки чиста мрежа само срещу Еспаньол (2:0) и Реал Сосиедад (3:0).

4. Контузии – отсъствието на Модрич и Каземиро може да се нарече и пагубно за Реал. Така тежестта пада на раменете на Кроос, който е единственият халф, играл и при четирите равенства. Все още не може да се намери достоен заместник и на Марсело, а пък Хамес е последният, който влезе в лазарета на „белите“.

5. Водещи футболисти играят под очакванията – Кристиано все още е несигурен след завръщането си от контузията, получена във финала на Евро 2016. Бензема също не е на 100%. Бейл е единственият член на триото BBC, който играе на ниво. Варан и Данило изглежда са изгубили ритъм, но ще трябва да си го върнат, ако не искат да загубят местата си в отбора.

6. Липса на възможности за Мората и Васкес – Зидан настоява на триото BBC в атака. Алваро Мората започна като титуляр само веднъж – срещу Лас Палмас. Игра само 14 минути срещу Виляреал, три срещу Дортмунд и 45 срещу Ейбар. Васкес пък дори не се появи срещу Дортмунд и Ейбар, записвайки по-малко от 20 минути срещу Лас Палмас и Виляреал.

7. Затварянето на мачове – по време на четирите равенства Реал водеше в два от двубоите до последните минути. Допусна изравняване в 84-тата минута срещу Лас Палмас и в 86-ата срещу Дортмунд. Изненадващо или не, и в двата двубоя „белите“ владееха по-малко топката – 49% и 39%, съответно. Снимка: getty

8. Вратарският пост – четирите равенства дойдоха в период, в който Кейлор Навас се завръщаше от контузия. Кико Касийя пази при първите две ремита, а костариканецът се върна под рамката за мача с Дортмунд. Точно тогава допусна и грубата грешка за първия гол на Борусия, когато боксира една топка в тялото на Варан. Срещу Ейбар нямаше вина за гола, но си личеше, че все още не е възобновил увереността си напълно. Снимка: getty