Световният шампион е повален, Мексико ликува

Геройски Мексико победи световния шампион Германия Снимка: Getty Images
Геройски Мексико победи световния шампион Германия

Действащият световен шампион Германия започна с изненадваща загуба участието си на Мондиал 2018. Тимът на Йоахим Льов загуби с 0:1 от Мексико на старта на двубоите в група F.

Бундестима владееше инициативата в почти целия мач, но така и не успя да стигне до гол. Звездният отбор на Льов с Нойер, Мюлер, Кроос, Йозил и др. в състава си преклониха глава пред бойкия отбор на Мексико, който търпеливо чакаше своя шанс и атакуваше предимно на контраатаки.

Още в първата минута Мексико създаде възможност за гол. Ирвин Лосано бе изведен на добра позиция, но Боатенг успя да блокира изстрела му в последния момент.

Постепенно, германците започнаха да държат топката в по-големи периоди от времето, но отборът на Мексико бе изключително опасен на контра атаки и на няколко пъти слизаше към вратата на Нойер, но без да успее да го затрудни особено.

Играта на Бундестима обаче не вървеше и при една от тези контри, в 35-ата минута Лосано изведе мексиканците напред в резултата.

Сами Кедира изгуби топката пред противниковото наказателно поле, тя бързо стигна до Чичарито, който правилно изчака включването на Лосано и я пусна към него. Той залъга бранител в бяло-черно и прати топката в близкия ъгъл на Нойер.

Три минути след гола Германия за малко не изравни. Тони Кроос стреля опасно от пряк свободен удар, но Очоа докосна топката, която впоследствие срещна и напречната греда.

Така завърши и първото полувреме, а след почивката германците започнаха с още по-масирани атаки. Точно след час игра на терена се появи и Марко Ройс на мястото на Сами Кедира в опит на Йоги Льов да изостри нападението си.

В 74-тата минута в игра се появи легендата на мексиканския футбол Рафаел Маркес за 150-ия си двубой с националната фланелка. Така 39-годишният защитник се превърна в четвъртия футболист с мач на пет световни първенства.

Пет минути по-късно Льов пусна Марио Гомесв игра, но отборът му така и не намираше път към вратата на Очоа. В 87-ата именно Гомес получи златен шанс, но от няколко метра с глава стреля далеч в аут. Още две по-късно страховит удар на резервата Юлиян Брант мина на сантиметри покрай вратата на Очоа.

Така Мексико стартира с много ценни три точки участието си на Мондиал 2018. В понеделник е и вторият мач от групата, в който един срещу друг Швеция и Южна Корея.