Хари Реднап: Още нищо не е загубено

Хари Реднап е уверен, че битката с Арсенал не е приключила Снимка: Getty Images/Guliver
Хари Реднап е уверен, че битката с Арсенал не е приключила

След равенството срещу Стоук Сити мениджърът на Тотнъм Хари Реднап обяви, че нищо в битката з Арсенал не е загубено и тимът му още има сериозни шансове за място в Топ 3 на финала.

Арсенал победи Евертън с 1:0, а Тотнъм завърши 1:1 със Стоук, така тимът на Арсен Венгер вече има една точка аванс пред този на Реднап. А през февруари Арсенал беше на 12 точки от Тотнъм и малцина вярваха в „прераждането" на тима, предсказано от Венгер. Челси приема Тотнъм в събота също е в тази битка, въпреки че изостава на пет точки от Тотнъм. Така лондонската битка за място в Шампионската лига през новия сезон ще е изключително оспорвана до края на сезона.

„Все още има за какво да играем, нищо не е свършило - обясни Реднап снощи. - Нищо не е загубено, още можем да завършим пред Арсенал в края на сезона, има още много мачове. Арсенал няма да спечели всичките си мачове до края, нали? Не сме се отказали от третото място, уверявам ви."

Проблемът, който тормози Реднап е ясен - Гарет Бейл и Лука Модрич играят много добре и създават много шансове за гол, при това с лекота. Но няма кой да реализира тези положения. Снощи Луи Саа започна като титуляр и беше незабележим на терена, като в 73 минута Реднап го смени. Еманюел Адебайор е контузен и Тотнъм няма играч, който да може да нанася решителния голов удар.

Така, за трети мач поред Тотнъм не може да оползотвори преимуществото, което има на терена, тимът не може да си вкара положенията. И добре че падна голът с глава на Рафаел ван дер Ваарт след пас на Бейл, при това в последните минути, иначе изглеждаше, че Тотнъм губи битката със сърцатите защитници на Стоук.

„Виждах, че ще е много трудно да ги пречупим, но знаех, че ще успеем - обясни Реднап. - Но Стоук игра много силно, отборът разполага със страхотни футболисти, снажни и силни, харесаха ми.

„На почивката прибягнах до малка лъжа в съблекалнята. Казах на момчетата, че Арсенал печели, както и че Челси печели своя мач. Естествено, Челси не печелеше, но исках да ги мотивирам. Казах им: "Трябва ни победа и можем да я спечелим. Направете го." Но не се получи, стигнахме само до равенството."