Десетте велики мача Манчестър Юнайтед - Ливърпул

Напрежението витае във въздуха, прехвърчат искри и обиди...
На терена също е напечено. Така е било и така ще бъде!
Напрежението витае във въздуха, прехвърчат искри и обиди... На терена също е напечено. Така е било и така ще бъде!

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 3:4, Първа дивизия (19.02.1910 г.)
Юнайтед пропилява аванс от три гола, за да загуби дербито. Мачът е забележителен и с това, че е първият в историята, който се играе на "Олд Трафорд".

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 2:1, финал за ФА къп (21.05.1977 г.)
22 години преди требъла на Юнайтед, Ливърпул се опитва да постигне такъв, но е спрян от вечния съперник. И трите гола падат в рамките на пет минути в началото на второто полувреме.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 2:1, финал за Купата на лигата (26.03.1983 г.)
В последния голям финал на Боб Пейсли начело на Ливърпул, мърсисайдци обръщат врага след гол изоставане.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 2:0, Първа дивизия (26.04.1982 г.)
Как се менят времената... По това време Юнайтед преследва първата си титла от четвърт век, а Ливърпул е абсолютен доминант. Мърсисайдци побеждават, а шампион става Лийдс.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 2:1, ФА къп (17.04.1985 г.)
Юнайтед печели преиграването от полуфиналите и не позволява на Ливърпул да достигне до финал срещу градския съперник Евертън. Брайън Робсън и Марк Хюз са точни за Юнайтед на "Мейн роуд".

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:3, Висша лига (04.01.1994 г.)
Една незабравима класика от ранните години на Висшата лига. Юнайтед води с 3:0 24 минути преди почивката, но Ливърпул стига до равенство.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 1:0, финал за ФА къп (11.05.1996 г.)
Ерик Кантона бележи гола, който носи трофея на "червените дяволи".

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 2:1, ФА къп (24.01.1999 г.)
Когато двата отбора се изправят един срещу друг, Ливърпул няма победа над Юнайтед за ФА къп от 77 години, но това изглежда, че ще се промени, след като гостите водят две минути преди края. Дуайт Йорк и Оле Гунар обаче имат друга идея...

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 1:4, Висша лига (14.03.2009 г.)
Незабравим мач за Ливърпул. Торес и Джерад блестят за гостите при разгрома, но в крайна сметка Юнайтед става шампион.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 0:3, Висша лига (16.03.2014 г.)
Ливърпул мечтае за първа титла от 24 години и излиза като фаворит в двубоя. Джерард вкарва два и изпуска една дузпа.