10 размишления за световното

Резервата Марио Гьотце бележи шампионския гол за Германия на финала. Хората от скамейките се оказаха решителна част от мондиала.

Хамес Родригес е типичният номер 10, игра знаменито за Колумбия и стана голмайстор на турнира с 6 попадения.

Томас Мюлер е десетка от стария тип, човек, който няма точно място в атаката, нито в полузащитата. Топката минава през краката му и веднага се озовава в съотборник. Като роля на терена прилича на Мишел Платини от 80-те.

Меси все повече е десетка за Аржентина, за да има пространство за Игуаин и Агуеро (Лавеци). Физически обаче не му стигат сили за цял мач в тази роля, особено след сезона с контузии и видими проблеми. Снимка: Getty Images

Треньорите се завърнаха! Ван Гаал е номер едно на първенството!

А най-колоритен е Мигел Ерера, лудият мексиканец.

Вратарите бяха герои на турнира, а това означава само едно - имало е доста атаки и удари към тях. Гилермо Очоа направи четири великолепни спасявания срещу Бразилия и остава легенда на мексиканците.

Клозе счупи рекорда на Роналдо - паметен факт от Мондиала. С 16 гола на световни първенство, нападателят вече е време да си гледа пенсията, Русия 2018 му е твърде далеч.

Социалните мрежи придадоха ново значение и влияние на най-великото спортно събитие на планетата. Анхела Меркел замени статуята на Исус Христос на хълма Корковадо след 7:1 за Германия над Бразилия.

Такива колажи бяха редовна част от анализи, размишления и отзвук от мачовете в интернет.

И, разбира се - ухапването на Луис Суарес срещу Джорджо Киелини, няма как да бъде забравено.