Бербатов и Арсенал се обичат на инат

Първи гол срещу Арсенал, 24 януари 2007 г.! Бербатов бележи още в 12-ата минута на полуфинала за Купата на лигата, но минути по-късно бе сменен заради контузия. Мачът завърши 2:2, в реванша Арсенал бе безпощаден с 3:1, а Димитър изгледа двубоя отстрани с травмата.

Лесно и с финес. Бербатов пуска топката с глава във вратата на Арсенал и намалява резултата на 1:2 в мача миналия сезон на "Емирейтс". После българинът асистира за 2:2, а след това дойде и коронният му трик...

...Като в махалата, Бербатов бие небрежно дузпата за 3:2, като праща вратаря в обратния ъгъл и реализира сякаш на тренировка или на загрявката за мач без значение. Изключително хладнокръвие! Мачът завърши 3:3, а дори феновете на Арсенал аплодираха българина.

В събота пак го чака битка с коравите бранители Лоран Кошчиелни (на снимката) и Пер Мертезакер.

Бербатов не може да повярва - каква идиотщина. Съдията Роберто Розети изгони Дарън Флечър от Манчестър Юнайтед в добавеното време на полуфинала от Шампионската лига през 2009-а. Резултатът бе 0:3 (от дузпата стана 1:3), а заради този доста пресилен червен картон Флечър не игра на финала.

Последна среща. През август под поройния лондонски дъжд Фулъм падна с 1:3 от Арсенал във Висшата лига, но Бербатов пак се отчете с асистенция за отбора си. Изобщо - това са неговите мачове. В събота идва поредният от тях, №19 в кариерата му срещу Арсенал.