12 незабравими европейски вечери на "Анфийлд"

12. Ливърпул - Барселона 1:0. 2001 г. Полуфинал за Купата на УЕФА, реванш. Ливърпул продължава с общ резултат 1:0. Единственото попадение бележи Гари Макалистър от дузпа.

11. Ливърпул - Оксер 3:0. 1991 г. Купа на УЕФА, втори кръг, реванш. Ливърпул продължава с общ резултат 3:2. След тежкото поражение във Франция малцина вярват в чудото. То обаче е постигнато пред 60 000 фенове с победния гол на Марк Уотърс едва 7 минути преди края.

10. Ливърпул - Виляреал 3:0. 2016 г. Полуфинал в Лига Европа, реванш. Ливърпул продължава с общ резултат 3:1.

9. Ливърпул - Челси 1:0. 2007 г. Шампионска лига, полуфинал, реванш. Ливърпул продължава след дузпи.

8. Ливърпул - Ювентус 2:1. 2005 г. Шампионска лига, полуфинал, първи мач. Мачът бе наситен с емоции - двата велики клуба се срещнаха за първи път след трагедията на "Хейзъл". Освен това бе предшестван от минута мълчание заради скорошната смърт на папа Йоан Павел ІІ.

7. Ливърпул - Рома 2:0. 2002 г. Шампионска лига, групова фаза. Яри Литманен и Емил Хески носят успеха срещу италианския шампион, воден от Фабио Капело. Трите точки пращат тима на четвъртфиналите.

6. Ливърпул - Борусия Дортмунд 4:3. 2016 г. Лига Европа, четвъртфинал, реванш. Този велик сблъсък бе съвсем скоро и едва ли ще бъде забравен скоро.

5. Ливърпул - Олимпиакос 3:1. 2004 г. Шампионска лига, групова фаза. Отборът на Рафа Бенитес изостава с 0:1 след попадение на Ривалдо и се нуждае от цели три гола, за да излезе от групата. Шедьовърът на Стивън Джерард полага основата на славния европейски поход през следващите четири сезона.

4. Ливърпул - Брюж 3:2. 1976 г. Финал за Купата на УЕФА, първи мач. Ливърпул печели трофея с общ резултат 4:3. Гостите повеждат с 2:0 след само 12 минути. Мениджърът Боб Пейсли прави шокираща смяна на почивката - вади нападателя Джон Тошак и пуска халфа Джими Кейс. Ливъпул прави знаменит обрат с голове в 59-ата, 61-вата и 65-ата минута.

3. Ливърпул - Интер 3:1. 1965 г. Полуфинал за КЕШ, първи мач. Ливърпул отпада с общ резултат 3:4. Бил Шенкли заповядва на контузените футболисти да направят почетна обиколка със спечелената три дни по-рано ФА Къп и това вастървява публиката до краен предел. Тимът печели с 3:1, но реваншът на "Сан Сиро" е истинска катастрофа. Англичаните претендират, че два от головете на Интер са нередовни, а попадение на Ливърпул е неправилно отменено. Резултатът обаче е 3:0.

2. Ливърпул - Сент Етиен 3:1. 1977 г. КЕШ, четвъртфинал, реванш. Ливърпул продължава с общ резултат 3:2. Ключов успех по пътя към първия триумф в най-силния континентален турнир.

1. Ливърпул - Челси 1:0. 2005 г. Шампионска лига, полуфинал, реванш. Ливърпул печели с общ резултат 1:0. Трибуните се тресат час преди началото, а голът на Луис Гарсия със странична ножица отприщва вулкан. Отборът стига първия си финал при шампионите от 20 години.