Не знаете Попов, но помните Бербатов и Петрови

Стилиян Петров крещи от радост под грохота на 40 000 фенове на "Васил Левски" - 1:0. България сгази хърватите за едно полувреме преди 12 години, водена от двамата Балъков, Петрови (Мартин е първи при голмайстора на снимката) и брилянтен, контузен Бербатов.

Страхотният мач на Бербатов продължи само 38 минути, като в 37-ата контузеният нападател наниза втория гол, след което бе сменен с надут глезен.

Програмката от един от последните незабравими мачове на националния тим.

Както и тази от далеч по-неприятния като спомен дуел за Мондиал 2006, когато хърватите ни биха с 3:1 насред София.

Ние бяхме първите източноевропейци, пробили на световно след Студената война. САЩ 94 ни донесе медали, стигнахме до четвърто място.

Четири години по-късно хърватите стигнаха още по-далеч, станаха трети, а колко малко ги раздели от финал...

Краси Балъков оркестрираше триумфа над Хърватия преди 12 години, последният голям мач на маестрото с №10 за България. Снимка: Getty Images / Guliver

Любо Пенев има сложна задача утре. Селекционерът ни е победител по природа, такъв бе и на терена. Но няма на разположение играчи от калибъра на... Любо Пенев и онзи златен тим.

Христо Стоичков бе начело на България при срещите ни с хърватите за световното през 2006-а. Снимка: Getty Images

А Пламен Марков ги победи преди 12 години на "Васил Левски".