Франция е световен шампион след шантав финал със съдийски и вратарски гафове

Капитанът Лорис вдига световната купа Снимка: Getty Images
Капитанът Лорис вдига световната купа

Титуляри и резерви на французите са полудели от радост след гола на Мбапе. Той стана първият тийнейджър, разписвал се на финал на Световно след Пеле през 1958 г. Снимка: Getty Images

Най-скандалният момент, който в крайна сметка реши мача: Нестор Питана реши да отсъди дузпа за Франция при резултат 1:1 за тази игра с ръка на Перишич Снимка: Getty Images

Обявеният за играч на мача Антоан Гризман е доволен от отбелязаната дузпа Снимка: Getty Images
Обявеният за играч на мача Антоан Гризман е доволен от отбелязаната дузпа

Капитанът Лука Модрич беше съсипан и не се зарадва на наградата за играч номер 1 на Мондиала Снимка: Getty Images

Разочарованието в хърватския лагер Снимка: Getty Images
Разочарованието в хърватския лагер

Френските звезди се наслаждават на спечелената купа Снимка: Getty Images
Френските звезди се наслаждават на спечелената купа

Президентите на двете страни Еманюел Макрон и Колинда Грабар-Китарович показаха топли чувства в ложата Снимка: Getty Images

Стюарди изнасят от терена нахлулите фенове, които прекъснаха мача през второто полувреме Снимка: Getty Images

Така приеха победата във Франция Снимка: Getty Images