Мартинес даде доста пари за Ромелу Лукаку, а рискът с привличането му не се оправда. Другите му спорни трансфери за Аруна Коне и Антолин Алкарас. Испанецът не се представи особено добре в трансферната война и когато беше начело на Уигън – похарчи доста пари, а тимът му отпадна от Висшата лига.
Може би е рано да оценим работата на Ван Гаал в Юнайтед, но засега рекордния трансфер на Анхел ди Мария не оправдава онези почти 60 милиона лири, платени за него. Идването на Радамел Фалкао под наем в клуба също се оказа грешка. Сезонът се оказа пълен провал и за Люк Шоу.
Още в Саутхемптън Почетино показа, че привличането на играчи не е най-силната му страна. Там най-големият му трансфер беше Пабло Освалдо, купен за рекордна за клуба сума. В Тотнъм Почетино също не харчи особено разумно парите на Даниел Леви. Трансферите на Федерико Фазио, Стамбули и Бен Дейвис са доказателство за това – приносът им за представянето на тима през сезона е почти символичен.
Роджърс е добър мениджър, но прави сериозни грешки при трансферите на играчи. Той похарчи сериозна сума пари за футболисти, които се оказаха пълен провал: Марио Балотели, Фабио Борини, Яго Аспас, Деян Ловрен и Рики Ламбърт са последните примери. Това лято Брендън също реализира някои спорни сделки: за Дани Ингс, Адам Богдан и Джо Гомес.
Първата позиция безспорно е за Пелегрини, който разполага със сериозен бюджет за нови попълнения в Сити и досега не е направил един запомнящ се голям трансфер. Покупките на играчи като Стеван Йоветич, Алваро Негредо, Хесус Навас, Еляким Мангала и Вилфред Бони се оказаха пълен провал, но Сити продължава да играе на ниво.