Стъпка по стъпка - битката за титлата в Англия

Лестър има 9 мача до славата - титла на клуба ще е най-голямото чудо в европейския футбол от десетилетия.

На пет точки изостава Тотнъм, воден от Ериксен и Кейн. За 4 дни тимът изпусна два шанса да се качи на върха, като загуби от Уест Хем с 0:1 и направи 2:2 с Арсенал.

А Арсенал...?
А Арсенал...? Загуба от втория тим на Юнайтед с 2:3, поражение у дома от борещия се да не изпадне Суонси с 1:2, реми с Тотнъм... При пълен актив в тези двубои, днес тимът на Венгер щеше да е с равни точки с лидера.

Сити пък падна с 0:3 от Ливърпул - трета поредна загуба след 1:3 от Лестър и 1:2 от Тотнъм. С 4:0 над Вила в събота тимът се върна на пътя на победите и още не се е отказал да гони титлата.

Дмитри Пайе е лидерът на Уест Хем, който сензационно гони място в топ 4, а и на четвъртфинал в Купата на ФА.

Юнайтед отново е разочарование - място в топ 4 би било успех за тима на Ван Гаал.

Ливърпул има разочароващ сезон, но и оптимизъм в някои резултати и игри при Юрген Клоп. Надеждите са след първото му трансферно лято и подготовка тимът да има друго лице.

Стоук преследва място в Европа с Боян Къркич, Марко Арнаутович и Жердан Шакири.

Саутхемптън отново ще е в топ 10, стабилен и солиден - както е вече три сезона.

Челси без съмнение е разочарованието на сезона, но той далеч не е изцяло черен - предстои мач с ПСЖ за място на четвъртфинал в Шампионската лига, както и същият етап в Купата на ФА.

На дъното Съндърланд (25 точки) е отборът, който може да потъне при изпадащите освен тези, които вече са в тройката на здрача.