5 случая, в които Барса доказа, че е най-великият отбор на нашето време

Барса притежава онази свръхестествена класа, която е по-силна от личните пристрастия и убеждения. Вижте в галерията.

5. Манчестър Юнайтед - Барселона 1:3, финал на Шампионската лига 2010/11
Юнайтед на сър Алекс трябваше да гледа как цял мач Барселона натиска и създава положение след положение. Рууни бе успял да изравни за 1:1 след гола на Педро, но Меси и Вия довършиха "червените дяволи". В този ден Гуардиола и момчетата му доказаха, че са най-добрият отбор на планетата в момента.  Снимка: Getty images

4. Реал Мадрид - Барселона 0:3, Примера дивисион 2005/06
През 2005-а Роналдиньо бе на върха, а на 19-ти ноември Барса си тръгна с класически успех след две попадения на бразилеца в едно изключително негово индивидуално шоу. Рядко, да не кажем никога, не се бе случвало една от двете публика да изпрати врага на крака и аплодирайки го. Именно това направиха феновете на "Бернабеу", а признанието бе най-вече за магията на Роналдиньо.

3. Челси - Барселона, 1/2-финал на Шампионската лига 2008/09
Барселона губеше с 0:1 до 93-та минута и "сините" се виждаха на финал след нулевото равенство на "Камп Ноу", но Андрес Иниеста получи топката на границата на наказателното поле и я прати неспасяемо във вратата на Петер Чех.

2. Барселона - Реал Мадрид 5:0, Примера дивисион 2010/11
С Жозе Моуриньо начело на Реал се очакваше, че "кралете" могат да измъкнат нещо от визитата си на "Камп Ноу", но каталунците бяха безпощадни. Меси не вкара, но направи голям мач, в който Барса унижи вечния съперник. Домакините водеха с 4:0 до 60-та минута, а срещата доста наподобяваше тази от 2005-а, когато "Бернабеу" изпрати "блаугранас" с аплодисменти.

1. Барселона - ПСЖ 6:1, 1/8-финал в Шампионската лига 2016/17
Споменът е още пресен. Много се изговори и изписа за съдийското рамо, което получи Барса, но това не омаловажава успеха на каталунците. И най-големите оптимисти не вярваха, че чудото е възможно след 0:4 в Париж, но тимът на Луис Енрике сътвори подвиг с късен гол на Сержи Роберто. Снимка: Getty Images