Арсенал обърна Лестър и се завърна в Топ 10

Арсенал обърна Лестър и се завърна в Топ 10 Снимка: Getty Images

Арсенал направи пълен обрат и победи с 3:1 при визитата си на Лестър, с което се завърна в челната половина на класирането на Висшата лига.

"Лисиците", които бяха без контузените Джеймс Мадисън и Джеймс Джъстин, поведоха още в шестата минута чрез Юри Тилеманс, който се възползва от грешка в защитата на гостите.

Още до края на полувремето обаче Арсенал обърна. В 39-ата Давид Луис изравни с глава, засичайки центриране на Вилиан от фаул. В добавеното време на първата част пък Александре Лаказет направи 2:1 от дузпа.

В началото на втората част Никола Пепе оформи крайното 3:1. Точно преди третия гол на "артилеристите" ситуацията в лазарета на "лисиците" стана още по-драматична, тъй като принудително бе изваден и Харви Барнс.

С победата Арсенал вече има 37 точки и измести Тотнъм от деветата позиция. Лестър остава трети с 49.