Арсенал се завърна в топ 4 след победа в дербито

За няколко часа Арсенал бе изхвърлен от топ 4 от вечния си съперник Тотнъм, но "топчиите" се завърнаха на четвъртата позиция във Висшата лига след успех с 2:1 като гост в напеченото неделно дерби с Уест Хем.

Арсенал отново води с две точки на "шпорите", но след десетина дни излиза на техния терен в двубой, който ще изправи на нокти Северен Лондон.

Уест Хем и Арсенал си размениха по една добра възможност и дербито вървеше към нулево равенство на полувремето.

В 38-ата минута Нкетия проби много добре през центъра и стреля към ъгъла, но Фабиански изби в корнер. След центрирането Холдинг се извиси и засече с глава, давайки аванс на "топчиите".

Точно преди почивката Деклан Райс разтегна добре към Цоуфал, който овладя на гърди и центрира към Боуен. Ударът на последния рикошира в тялото на бранител и влезе във вратата на Рамсдейл за 1:1.

Десетина минути след подновяването на играта след почивката Арсенал нанесе своя удар.

Центриране на Сака бе изчистено частично, но Мартинели центрира обратно към далечната греда, където Габриел Магаляеш бе изпуснат. Централният бранител засече с глава, топката рикошира в коляното на Фабиански и влезе във вратата му.

До края властваха нервите, а "топчиите" удържаха така важните три точки.

Дербито Тотнъм - Арсенал е на 12 май. Преди това "шпорите" гостуват на Ливърпул, а тимът на Микел Артета приема Лийдс.