Челси се сгромоляса, борбата за топ 4 става жестока

Челси се сгромоляса, борбата за топ 4 става жестока Снимка: Getty Images

Челси отстъпи с 2:3 на Уест Хем в драматичен мач от Висшата лига на "Лондон Стейдиъм".

Заради поражението "сините" пропуснаха да излязат на трето място в класирането и направиха борбата за топ 4 още по-непредсказуема.

Домакините вкараха първи, но ВАР се намеси и отмени гола на Томаш Сучек заради засада на Михаил Антонио, който беше паднал на земята и беше доста спорно доколко влияе на играта.

Малко по-късно Челси откри резултата от дузпа, отбелязана от Уилиан.

Още преди почивката Уест Хем изравни, когато Сучек все пак успя да се разпише след корнер.

Втората част започна с попадение на Михаил Антонио за 2:1 след центриране отдясно.

В 72-ата минута обаче Уилиан вкара втория си гол след страхотно изпълнение от пряк свободен удар и помощ от лявата греда.

Домакините дочакаха своя момент и решиха всичко в 89-ата минута.

Светкавична контраатака позволи на резервата Андрий Ярмоленко да финтира Рюдигер и да завърши в далечния ъгъл за 3:2.

Успехът е изключително важен за Уест Хем в битката за оцеляване - "чуковете" вече са на 3 т. над опасната зона.

По-рано днес Арсенал безпроблемно отнесе последния в класирането Норич с 4:0 у дома.

Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза два гола, а по един добавиха Гранит Джака и Седрик Соареш.

С победата Арсенал се придвижи на седмо място в класирането, на 8 т. от топ 4.

Също днес третият в класирането Лестър продължи затъването си и отстъпи с 1:2 на Евертън като гост.

Така в борбата за зона "Шампионска лига" Лестър е трети с 55 т., следва Челси с 54 и Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън с по 52.