Испания се подигра с Германия, исторически срам за Бундестима

Испания се подигра с Германия, исторически срам за Бундестима Снимка: Getty Images

Испания нанесе исторически погром с 6:0 над Германия и се класира за финалната четворка в Лигата на нациите.

"Фуриите" изнесоха най-силния си мач от доста време насам и записаха най-голямата си победа над този съперник, докато Бундестимът беше неузнаваемо слаб и можеше да отнесе и още голове.

Футболистът на Манчестър Сити Феран Торес записа хеттрик във вратата на Мануел Нойер, а по едно попадение добавиха Алваро Мората, Родри и Оярсабал.

Германия записа най-тежката загуба в модерната си история, която може да коства поста на дългогодишния национален селекционер Йоахим Льов. Със сигурност гостите дълго ще помнят тази нощ в Севиля, в която още през първото полувреме бяха пометени от испанския ураган.

Мората откри с глава след корнер, а още до почивката Феран Торес и Родри тотално убиха интригата. През втората част германците опитаха да изнесат играта по-напред, но бяха наказани с контраатаки и поражението им стана още по-тежко.

Лошата новина за домакините беше разтежението, което получи капитанът Серхио Рамос и заради което беше заменен в края на първата част.

Испания завърши на върха в групата с актив от 11 т., докато германците останаха втори с 9.

Срещата между Украйна (6 т.) и Швейцария (3) беше отложена.