Линекер след измъчената победа на Ливърпул: Понякога мразя футбола!

Гари Линекер беше един от хилядите почитатели на Лестър, които трудно преглътнаха загубата от Ливърпул на четвърфиналите за Купата на лигата след изпълнение на дузпи. Линекер е роден и израснал в Лестър.

Там прави първите си стъпки във футбола, след което подписва и първия си професионален договор. Записва над 200 мача за тима в периода 1978-1985 г. Никога не е крил, че и до ден-днешен обожава "лисиците", въпреки че игра още за Евертън, Барселона и Тотнъм.

Затова отпадането от Ливърпул го е проболо право в сърцето. Припомняме драматичния сценарий.

Джейми Варди вкара два бързи гола, а с още няколко пропуска изпусна шанса да оформи своя хеттрик на "Анфийлд". Един гол за домакините върна Алекс Окслейд-Чембърлейн, а Джеймс Мадисън отново даде два гола преднина на Лестър.

Пускането на хора като Диого Жота, Наби Кейта и Джеймс Милнър имаше положителен ефект върху играта на Ливърпул и мърсисайдци се върнаха в мача в 68-ата минута, когато Жота се разписа за 2:3.

Така дойде драмата в последната 95-а минута, когато Такуми Минамино овладя топката в наказателното поле и с отличен удар прати мача директно в дузпи. При тях Ливърпул спечели с 5:4.

"Обичам футбола, но понякога го мразя", написа Линекер в Twitter минути след края на драмата.