Всички се питат едно: Защо Варди не би дузпа срещу Ливърпул?

Лестър отпадна на четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата, въпреки че на два пъти имаше преднина от два гола на "Анфийлд" срещу Ливърпул.

В крайна сметка попадение на Такуми Минамино дълбоко в добавеното време за 3:3 направи така, че двубоят да трябва да се реши след изпълнение на дузпи.

Райън Бертранд и Люк Томас пропуснаха за "лисиците" от бялата точка, а големият въпрос на вечерта беше: Защо Джейми Варди не би дузпа?

Голмайсторът обикновено е първи избор на Лестър стигне ли се до удар от 11-те метра, но не беше в списъка с петимата изпълнители, а след това не застана за изпълнение и на шестия удар при вкарани по четири от двата отбора до момента.

След двубоя стана ясно, че нападателят сам е пожелал това, тъй като е чувствал неразположение.

Той се е контузил около 30 минути преди края, но е изкарал мача с травмата. Болката обаче го е накарала да не рискува от бялата точка.

"Не можехме да го извадим от игра, но той усети болки в бедрото около половин час преди края. Обикновено Варди е нашият избор номер едно за изпълнител на дузпите - коментира Брендън Роджърс, мениджърът на "лисиците". - През първото полувреме бяхме отлични и изглеждахме като истинска заплаха за тях. Да дойдеш на "Анфийлд" и да вкараш три гола, които можеха да са четири или пет...

В защита беше ясно, че ще имаме проблеми с качеството, което имат в предни позиции. През второто полувреме хвърлихме всичко, за да удържим и когато изглеждаше, че ще го направим, допуснахме в 95-ата минута. Бях толкова разочарован заради играчите, които се вложиха изключително много."

За Ливърпул предстои полуфинал с Арсенал за Carabao Cup, а победителят ще се изправи срещу Челси или Тотнъм във финала на "Уембли" през април.

Ливърпул и Лестър се срещат отново пък само след няколко дни, на 28-и, но в двубой от Висшата лига, този път на "Кинг Пауър".