Новата ера в Ювентус започна гръмко

Новата ера в Ювентус започна гръмко Снимка: Getty Images

Тиаго Мота дебютира убедително начело на Ювентус.

В първия кръг на Серия "А" "бианконерите" се наложиха с 3:0 у дома над новака Комо и дадоха много надежди на феновете си за този сезон.

Изненадващият дебютант в титулярния състав Самуел Мбангула се отличи с гол и асистенция, а Юве можеше да вкара още поне няколко гола и на два пъти нацели гредите.

20-годишният Мбангула откри след хубава самостоятелна акция в 23-тата минута.

В края на полувремето Тимъти Уеа направи 2:0 с топовен изстрел, а веднага след почивката Душан Влахович също вкара във вратата, но му беше отсъдена засада.

Последваха още пропуски за домакините, но към края Мбангула подаде на Андреа Камбиазо, който с класен удар от дистанция направи 3:0.

В следващия кръг след седмица Ювентус ще гостува на Верона.