Съдийска грешка или неспортсменска игра от Ливърпул? Форест има претенции след драмата в събота Снимка: Getty Images

Нотингам Форест има сериозни претенции срещу рефера Пол Тиърни при загубата с 0:1 от Ливърпул в събота.

Дарвин Нунес донесе успеха за "червените" с гол в 99-ата минута, но според домакините до попадението е можело и да не се стигне, ако съдията не бе допуснал грешка малко преди това.

Интересите на Форест пред Съдийската комисия (PGMOL) ще защитава бившият елитен рефер Марк Клатенбърг, който наскоро започна работа в клуба като съветник по съдийските въпроси.

Според Клатенбърг минута преди победния гол на Нунес в деветата минута от добавеното време реферът Тиърни е допуснал сериозна грешка.

Снимка: Getty Images

Ибрахима Конате падна на тревата след въздушен сблъсък с Калъм Хъдсън-Одой в наказателното поле на Ливърпул и Тиърни побърза да надуе свирката, за да се провери състоянието му.

Бранителят на "червените" се изправи много бързо и дори не се нуждаеше от медицинска помощ. Футболистите на Форест протестираха срещу решението на съдията, защото топката бе в тяхно владение и те продължаваха атаката си по левия фланг.

Тиърни обаче прекрати настъплението на гостите, след което рестартира играта, давайки топката във владение на вратаря на Ливърпул Куивин Келъхър, което още повече вбеси домакините и треньорския щаб.

След като играта беше рестартирана, Келъхър намери свой съотборник и Ливърпул започна да организира атака. Въпреки че голът не падна непосредствено след това, според Клатенбърг е допуснато сериозно нарушение на правилата.

"Правилникът е ясен - ако топката е извън наказателното поле, (при рестартиране на играта) тя се връща във владение на същия отбор - коментира Клатенбърг. -

Ще говорим с PGMOL и Висшата лига и ще обсъдим какво е подходящото действие, което да предприемем в следващите дни."

Тъй като и от Ливърпул не върнаха топката в притежание на домакините, се появиха обвинения срещу мърсисайдци в неспортсменска игра.

След последния съдийски сигнал на терена се появи и собственикът на Форест Евангелос Маринакис, заради което гръцкият милионер бе критикуван от анализатори на Острова.

Според Клатенбърг поведението му е оправдано.

"Собственикът беше доста ядосан, защото е инвестирал много пари в клуба и очаква резултати. Според него това е поредното съдийско решение, което е в ущърб на неговия отбор и е в правото си да се гневи - твърди бившият съдия. -

Мисля, че всички са в правото си да се ядосват и да съжаляват, че загубиха точно по такъв начин. Остава им само да се надяват, че ще имат повече късмет в бъдеще."