Шок за бъдещия шампион на Англия насред "Етихад"

Шок за бъдещия шампион на Англия насред "Етихад" Снимка: Getty Images

Манчестър Сити, за който почти няма никакви съмнения, че ще бъде новият шампион на Висшата лига, допусна шокираща загуба с 1:2 от новака Лийдс, който игра цяло полувреме с човек по-малко.

Пеп Гуардиола бе оставил играчи като Кевин де Бройне, Илкай Гюдндоган, Родри, Фил Фодън и Рубен Диаш на пейката и им бе дал почивка, което оказа своето влияние срещу тима на идола на каталунеца - Марсело Биелса.

Стюарт Далас се превърна в герой за гостите, като отбеляза и двата гола за успеха.

Северноирландецът даде аванс на гостите точно преди почивката с хубав удар от границата на наказателното поле, който след рикошет в страничната греда се озова в мрежата зад Едерсон.

В добавеното време на първата част пък "белите" останаха с човек по-малко на първата част, когато Лий Купър бе изгонен с директен червен картон за бритално влизане в краката на Габриел Жезус.

Остатъкът от двубоя премина през пълната доминация на Сити. На терена се появиха Гюндоган и Фодън, които раздвижиха допълнително играта на "гражданите", но това стигна само за изравнително попадение.

Фернандиньо успя да разкъса прекрасно наредената защита на "белите" и намери Давид Силва в наказателното поле, който след това пусна топката към Феран Торес. С един удар младият испанец насочи кълбото към вратата и изравни с третия си гол във Висшата лига, откакто премина от Валенсия в Сити през миналото лято.

Впоследствие Сити потърси и победата, но бе хванат на мълниеносна контраатака в добавеното време, в което отново Далас бе изведен по перфектен начин, измъкна се от отбраната на домакините, след което пусна топката между краката на Едерсон.

Въпреки загубата Сити остава на първото място във Висшата лига с актив от 74 точки, на 14 пред втория Юнайтед, но "гражданите" вече са с два мача повече. Победата пък изкачи Лийдс временно на деветата позиция с 45 пункта.