Смешна дузпа изравни Юнайтед с Ливърпул на върха във Висшата лига (видео)

Смешна дузпа изравни Юнайтед с Ливърпул на върха във Висшата лига (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се изравни по точки с Ливърпул на върха в класирането след победа с 2:1 над Астън Вила у дома.

Двата големи съперника имат по 33 пункта след 16 изиграни мача и водят с по четири пред тимовете, които се намират на третата и четвъртата позиция: Лестър и Евертън.

За да стигне до трите точки обаче, Юнайтед се нуждаеше от леко съдийско рамо и нов гол от дузпа на Бруно Фернандеш.

Все пак, "червените дяволи" отправиха почти 20 удара към противниковата врата, половината от които точни. Ако не бяха добрите намеси на вратаря на Вила Емилиано Мартинес, резултатът можеше да бъде съвсем различен.

Домакините откриха резултата, след като Антони Марсиал засече с глава центриране на Аарън Уан-Бисака. Попадението падна пет минути преди почивката, но малко след нея Вила изравни.

Бирмингамци изпълниха бързо един свободен удар, Джак Грийлиш пое топката по лявото крило и центрира. Защитата на Юнайтед не се бе построила добре, Бъртранд Траоре бе оставен непокрит и отблизо плъзна топката под плонжовете на Давид де Хеа и Хари Магуайър.

Секунди по-късно Пол Погба падна доста лесно в противниковото наказателно поле. Въпреки че повторенията показаха, че по-скоро френският халф сам се е препънал, реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка. Мартинес позна ъгъла, но не успя да спаси удара на Фернандеш, който отново върна преднината на домакините.

В минутите до края и двата отбора направиха сериозни пропуски. Погба пропусна да уцели вратата от по-малко от десет метра, докато Мартинес направи още едно феноменално спасяване, отбивайки далечен удар на Фернандеш, след което топката кацна и върху напречната греда.

На свой ред, Вила имаше две добри положения за изравнителен гол. И двете дойдоха след центрирания, при които играчи на гостите надскочиха отбраната на Юнайтед, но и в двата случая топката премина покрай вратата на Юнайтед.

В последните минути и Де Хеа се представи блестящо, отразявайки далечен удар на Мати Кеш.

Така, докато тимът на Оле Гунар Солскяер се изравни по точки с Ливърпул, но засега е втори, тъй като му отстъпва по голова разлика, Вила остава с актив от 26 точки, колкото имат още Челси, Тотнъм, Манчестър Сити, Саутхемптън и Уест Хем.