Юнайтед рухна на "Олд Трафорд", Сити стигна до обрат в Лондон

Юнайтед рухна на "Олд Трафорд", Сити стигна до обрат в Лондон Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа пореден провал от началото на сезона и загуби с 1:3 от Брайтън на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" вече са с три поражения от първите пет кръга в първенството и остават едва на 12-тата позиция в класирането.

Тимът на Ерик тен Хаг показа желание да започне агресивно мача, но първи допусна гол в 20-ата минута след контраатака на гостите.

Дани Уелбек се възползва от центриране отдясно и изведе Брайтън напред.

Впоследствие Юнайтед организира няколко опасни атаки в търсене на изравняване, а Расмус Хойлунд даже порази вратата, но голът беше отменен, защото топката беше излязла извън игра при пробива на Маркъс Рашфорд.

След още няколко неуспешни нападения в началото на второто полувреме, домакините бяха наказани с втори гол във вратата на Андре Онана.

Паскал Грос получи топката около неориентираните защитници в червено и порази близкия ъгъл за 2:0.

Това беше много тежък удар за Юнайтед, който допусна и трети гол в 72-рата минута, дело на Жоао Педро.

Резервата Ханибал Меджбри се разписа за 1:3 и направи резултата малко по-поносим за "червените дяволи", но Юнайтед нямаше сили за нещо повече и ако не бяха намесите на Онана, щеше да допусне още попадения.

По същото време шампионът Манчестър Сити трябваше да се потруди доста, за да стигне до победа с 3:1 над Уест Хем в Лондон.

Джеймс Уорд-Праус откри за домакините с глава след плонж, но секунди след началото на втората част Жереми Доку изравни.

Бернардо Силва направи обрата пълен в 76-ата минута, след като получи зад защитата и елегантно прехвърли Ареола за 2:1.

Остана време и за Ерлинг Холанд да вкара дежурния си гол. Норвежецът се отчете с няколко пропуска в мача, но към края вкара след асистенция на Силва.

Така Сити продължава перфектния си ход с пета победа от пет мача и води в класирането с 15 т., следван от Ливърпул и Тотнъм с по 13.

Четвърти е отлично играещият Брайтън с 12 т.