Столицата на Дания се вмести в топ 10 на най-скъпите градове, след като за година успя да се предвижи 5 места напред.
По-слабата Йена измести Токио от върха на класацията, но японският град си остава мястото със най-скъпа храна. Средната цена на хляба е 7.12$, което пак е по-евтино от Париж, където той струва средно 8.44$.
Най-добрият град за движение, за три поредни години, си идва с цената.
Женева е единственият европейски град в първите десет, в който можеш да си купиш литър безоловен бензин за по-малко от 2$.
Столицата на Венецуела е най - скъпият град в Северна и Южна Америка. Според доклада това обаче може и да не е точно така, защото пазаруването от черния пазар намалява някои от разходите на домакинствата.
Австралийският град падна с две позиции спрямо миналата година, но все още е в топ 5.
Европейските градове са доста добре представени в класацията.
Европейските градове, като Осло, се отличават с много високи цени за развлечения. За разлика от азиатските градове, в които конкретни неща са с твърде високи цени, тук повече стоки са на средно високо ниво.
Да се забавляваш в парка с приятели излиза доста по-евтино от това да обикаляш музеите или винарните. Според доклада средната цена на трапезното вино се е вдигнала с още 2$ спрямо 2013-та година.
Дори хубавата гледка струва пари. Този град-държава притежава твърде малко природни ресурси. Зависимостта му от други държави за енергийни и водни доставки прави разходите за домакинството много високи.