Една от грешките, за които съжаляваш след 30 години, често е, че си живял, "както 20-годишните трябва да живеят". Каквото и да значи това. Всяка възраст е обвързана с определени клишета и стереотипи, които много хора следват сляпо. В крайна сметка няма строги правила. Не е задължително да се размазваш от партита и купони през вечер, за да си имал пълноценни младежки години.
Отсъствието на спорт и движение между 20 и 30-годишна възраст определено е нещо, за което бихте съжалявали по-късно. Редовните упражнения помагат за предотвратяването на редица нежелани здравословни проблеми и помагат за по-добро самочувствие и дори по-пълноценно общуване с другите. Освен това, ако изградите този навик на младини, после трудно ще се откажете. След 30 човек вече има изградени навици, които трудно се променят.
Когато човек е млад му пука твърде много за мнението на околните. склонен е да прави грешки, само и само да изглежда по по-адекватен начин в нечии очи. След 30 си давате сметка, че това е било излишно усилие и чуждото мнение често може само да ви навреди.
Съобразяването с родителите до късна възраст също е едно от нещата, за които човек обикновено съжалява. Детското убеждение, че родителите винаги са прави, понякога остава валидно до зрели години и много често пречи на собствения път.
Макар и любовта да е нещо прекрасно, в днешни дни трудно се запазват брачни отношения, започнали в началото на 20-те. Човек се променя значително между 20 и 30 и обикновено връзките, създадени тогава, се трансформират сериозно или разпадат. Ранният брак често е грешно решение.
Това важи обаче и за твърде несериозния подход към интимните връзки. Човек може да си навреди доста, ако използва хората просто за секс, впуска се в множество необмислени авантюри и гледа на отношенията просто като на забавление. След подобна тактика е трудно да изградиш сериозно партньорство.
След 30 години пътуванията стават доста по-сложни като организация заради семейството и кариерата. Затова е хубаво те да се случват на по-ранна възраст. Една от грешките на хората на 20+ е отказа от пътешествия.
Ако не си поживял малко сам, също си изгубил ценни моменти. Животът без роднини и съквартиранти е ценен урок, който ти помага да опознаеш по-добре себе си и да оценяваш повече чуждата компания. Много често хора, поживели известно време сами, се оказват по-надеждни партньори в сериозна връзка.
Изпускането на възможности в професията също е едно от нещата, за които хората над 30 г. често съжаляват. Понякога животът предоставя шансове, но на нас просто не ни се занимава. По-късно обаче осъзнаваш, че моментът за подобни рокади е отминал и възможностите ти са доста по-ограничени.
Докато е млад, човек често е по-неуверен и свит. Ето защо много хора съжаляват, че не са успели да покажат чувствата си на всеки ценен човек, преминал през живота им дотук. Понякога заради липса на кураж да заявиш пред някого защо е важен за теб, не успяваш да го задържиш в живота си и после съжаляваш.