Обикновено уличното изкуство е ярко, изпъкващо, натрапчиво и напълно не се вписва в околната среда. Защото целта му най-често е да привлече вниманието на минувача, за да предаде най-убедително посланието си.
Това обаче не се отнася до "графитите" в тази галерия, които имат друга задача, доста по-предизвикателна.
Замисълът на тези двуизмерни изображения е да се слеят с обстановката, да потънат в стената или фасадата, да се заиграят с всичко онова, което съществува в градската среда.
Тези "графити" са така хармонично вплетени в оклоността, че създават впечатлението, че винаги са си били там и без тях нищо не би било същото.
Всеки един от показаните тук примери за "street art" напълно би изгубил смисъла, а и очарованието си, ако бъде изваден от контекста на средата.
Ето защо в този вид изкуство, избирането на мястото е първото и основно предизвикателство към въображението на артистите, много преди избирането на материали и техники на изображение.
В този смисъл показаното "изкуство" може да бъде наречено и "интерактивно", защото директно комуникира с околната среда и е насочено именно и единствено към хармонизирането с нея.