10 от Молдова спряха младежите на България, трета поредна загуба за юношите

10 от Молдова спряха младежите на България, трета поредна загуба за юношите Снимка: Lap.bg

Младежкият национален отбор на България не успя да победи Молдова у дома и стигна само до 0:0 на стадион "Славия" в квалификация за Евро 2023.

Българските футболисти убедително надиграха съперника, доминираха през целия мач и им липсваше единствено голът, за да се поздравят с трите точки.

Още в края на първото полувреме пък гостите останаха с човек по-малко и се върнаха в глуха защита, която така и не беше пробита от нашите.

Все пак добро впечатление за "лъвчетата" направи футболистът на Колчестър Силвестър Джаспър, който особено през първото полувреме беше много активен и беше в основата на всички по-интересни положения.

Със спечелената точка България U21 остава на предпоследното място в своята група със 7 т. от 6 мача. В групата водят Швейцария с 16 т. и Нидерландия с 13 и мач по-малко.

Макар че до края на квалификациите остават 4 двубоя, шансовете на България за едно от първите две места вече са съвсем илюзорни.

По-рано днес юношите до 19 години загубиха с 0:2 от Ирландия в последния си квалификационен мач за Евро 2022.

Играчите на Ангел Стойков записаха трето поредно поражение и останаха на дъното в класирането. Те не успяха да се разпишат и в двубоите срещу Босна и Херцеговина (0:2) и Черна гора (0:1).

Така България U19 завърши квалификационната си група без спечелена точка и без отбелязан гол.