Локо и Левски поделиха точката и оставиха Лудогорец да се откъсне

Левски ще зимува на второто място, след като измъкна 0:0 в Пловдив Снимка: LAP.bg
Левски ще зимува на второто място, след като измъкна 0:0 в Пловдив

Локомотив Пловдив и Левски завършиха 0:0 в дербито на кръга от българската efbet Лига.

Вторият и третият в класирането не успяха да се победят на "Лаута" и така дадоха възможност на Лудогорец да се откъсне още по-напред на върха.

Повечето опасни ситуации днес бяха създадени от домакините, докато Левски игра с човек повече в последния половин час, но създаде само едно положение за цял мач и не заслужаваше победата.

Мачът беляза и края на кариерата на халфа на домакините Георги Илиев, който записа рекорден 461-ви двубой в българския елит.

Двата отбора заиграха предпазливо от началото и рядко създаваха положения, но Локомотив беше по-опасният тим в атака, докато "сините" въобще не поглеждаха към Мартин Луков.

Най-близо до гол беше Умарбаев, който в 18-ата минута уцели гредата от пряк свободен удар.

В 63-ата минута Локомотив ненадейно остана с 10 души.

Ален Ожболт направи голяма глупост и изблъска гневно Ейолфсон при спряла игра, за което получи директен червен картон.

10 минути по-късно Левски стигна до най-доброто си положение до момента, но Георги Илиев в последния момент запази нулевото равенство с намеса в защита.

В 78-ата минута Карагарен се оказа на чиста ситуация, но стреля неточно към Миятович.

Няколко минути преди края Левски можеше да получи дузпа за нарушение срещу Паулиньо, съдията обаче си замълча.

В класирането Левски остава втори с 43 т., докато Локомотив е трети с 41. Лидерът Лудогорец има 47 и днес ще изиграе своя мач от кръга срещу Славия.