Левски се спъна срещу Черно море при посрещането на новия треньор

Левски не успя да победи Черно море на "Георги Аспарухов" в последния мач от втория кръг на Първа лига и стигна само до 2:2.

Домакините имаха игрово предимство през цялото време, но и двата тима можеха да спечелят драматичния двубой.

Два часа преди началото Левски най-сетне обяви официално новия си старши треньор: словенеца Славиша Стоянович, който подписа двугодишен договор и изгледа мача от трибуните, а днес "сините" отново бяха водени от Тодор Симов.

Левски започна срещата с няколко обещаващи атаки и от самото начало владееше инициативата.

В 19-ата минута Габриел Обертан стреля отдалеч и тества Благой Макенджиев, но вратарят спаси. В следващата атака Черно море контраатакува опасно и спечели корнер. След неговото изпълнение Георги Илиев беше оставен напълно сам на далечната греда и с ефектен ножичен удар откри резултата - 1:0 за варненци.

До почивката Левски не успя да отговори на удара, но стартира силно второто полувреме и още в 46-ата минута Обертан уцели гредата с левия крак от чиста позиция.

В 59-ата минута домакините най-сетне стигнаха до изравнителен гол. Жорди Гомес изведе Станислав Костов при съмнително положение за засада, а сам срещу вратаря Костов не сгреши и направи 1:1.

В следващите минути Макенджиев на няколко пъти трябваше да се намесва, а за Черно море неточен шут отправи Н'Донгала. Левски търсеше победен гол, но не стигаше до особено чисти положения.

В края двата тима светкавично си размениха по още един гол. В 88-ата минута Черно море отново поведе след центриране на Кононго отляво и попадение на Георги Божилов с глава.

Веднага след изпълнението на центъра Левски изравни след грешка на Кононго, който не се разбра с Макенджиев, а топката стигна до Давиде Мариани в наказателното и той веднага стреля - 2:2.

Минута преди края на добавеното време Илия Димитров пропусна да стане герой за Левски във втори пореден мач, тъй като ударът му с глава след корнер не намери целта. Така срещата приключи и двата отбора събраха по 4 т. след два изминали кръга от Първа лига.