Реал оцеля на "Мендисороса" и излезе начело в Ла Лига

Серхио Рамос отбеляза първия гол за мадридистите.

Реал Мадрид излезе начело в Ла Лига преди неделното дерби между Атлетико Мадрид и Барселона след труден успех с 2:1 при гостуването си на Алавес в двубой от 15-ия кръг на испанския шампионат. Под проливния дъжд на "Мендисороса" победно за мадридистите се разписа Дани Карвахал 20-ина минути преди края.

След нулево първо полувреме, в което Реал имаше повече положения, гостите поведоха малко след почивката.

В 52-рата минута капитанът Серхио Рамос откри резултата с глава след центриране на Тони Кроос.

В 56-ата баските за втори път претендираха за дузпа в мача за игра с ръка на Лука Модрич, но сигнал не последва.

В 64-тата съдията все пак назначи дузпа за домакините след нечисто действие на Серхио Рамос. Защитникът си помогна с ръцете при единоборство с Хоселу и арбитърът посочи бялата точка. Лукас Перес реализира хладнокръвно за 1:1.

Зидан реагира със смяна: пусна Родриго за сметка на Бейл. В 69-ата гостите от "Сантяго Бернабеу" отново взеха преднина. Модрич центрира към далечната греда, а вратарят "увисна".

Иско насочи топката с глава, стражът успя да избие в гредата, а отбитата топка беше засечена от Карвахал пред голлинията за крайното 1:2.