4 гола, драма с дузпи и суперкупа за Лудогорец

4 гола, драма с дузпи и суперкупа за Лудогорец Снимка: startphoto.bg

Лудогорец спечели свяота шеста Суперкупа на България след победа над Левски с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при равен резултат - 2:2, след като разградчани трябваше да обръщат, но бяха попарени в добавеното време.

Кирил Десподов се превърна в голямата звезда в мача за Суперкупата, след като с два негови гола Лудогорец стигна до обрат срещу Левски, който бе открил малко преди почивката.

Левски бе значително по-добрият отбор на терена и създаде няколко опасности пред вратата на символичния домакин. След точно половин час игра гредата помогна на Лудогорец, след като едно центриране на Георги Миланов рикошира в крак на бранител на "зелените" и се насочи застрашително към вратата на Серджо Пад, но кацна върху гредата.

Десет минути по-късно хубав удар на Уелтън бе спасен от Пад, но в 42-рата холандският вратар на Лудогорец бе препариран с мощен удар на Миланов от около 20 метра. Роналдо проби добре отдясно, заложи топката за Миланов, който с прекрасенн шут малко след дъгата прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл.

Снимка: startphoto.bg

След почивката разградчани изравниха играта и дори започнаха да бъдат по-острият отбор на терена. Заслужено, Кирил Десподов изравни резултата в 66-ата минута. Най-добрият футболист на България за миналата година получи добро центриране от Недялков отляво и с външната част на крака я прати в мрежата зад Пламен Андреев.

Малко преди това Десподов имаше още един шанс, след като технично преодоля Цунами, но ударът му от малък ъгъл бе спасен.

Съвсем скоро обаче Десподов стигна до втори гол, с който Лудогорец направи пълен обрат. Килиан ван дер Каап направи кошмарна грешка и изгуби топката, поставен под напержение от Рик Джонатан. Бразилецът открадна топката, намери Игор Тиаго, който преодоля Андреев, но след това бе съборен от младия вратар.

Георги Кабаков можеше да вдигне директен червен картон за стража на "сините" заради умишления фаул, но му показа само жълт, отсъждайки дузпа за Лудогорец. Тя бе превърната в гол от Десподов, който не остави шансове на Андреев, въпреки че младият вратар уцели ъгъла.

По всичко изглеждаше, че Лудогорец си е решил нещата още в редовното време, но в две минути след 90-ата Ван дер Каап се реваншира за грешката си. Холандският защитник се възползва от сериозна неразбория в наказателното поле на "зелените" и вкара за 2:2.

Така се стигна директно до дузпите, тъй като в мача за Суперкупата бе решено да няма продължения.

При тях Лудогорец бе по-точен. За Левски пропуски направиха младите Марин Петков и Асен Митков, докато за "зелените" неточен бе само Ерик Джонатан.