Левски записа лесна победа на "Герена"

"Сините" са втори в класирането на четири точки зад шампиона Лудогорец.

С два гола през първото полувреме Левски победи Дунав с 2:0 у дома в двубой от 14-ия кръг на първенството. И двете попадения на "Герена" реализира Холмар Ейолфсон.

В 15-ата минута Благой Макенджиев си отбеляза куриозен автогол с глава. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като Дени Алар, който скочи с вратаря, беше в засада при центрирането на Миланов към него.

Бившият национален вратар имаше и основателни претенции за фаул срещу него, тъй като австриецът с лявата си ръка му попречи да хване топката. Реферът Никола Попов обаче зачете попадението. Три минути по-рано Ейлофсон нацели дясната греда на "драконите" с глава след центриране на Алар от корнер.

Холмар Ейолфсон удвои с глава в 22-рата минута, когато засече центриране от корнер на капитана Миланов. Исландецът надскочи своите противници и прехвърли Макенджиев, който не прецени добре ситуацията и допусна втори гол в мача.

До края Левски пропусна още доста положения, удари и общо четири греди, но резултатът остана непроменен.

В следващия кръг тимът на Петър Хубчев приема Етър.