Пловдивското дерби като софийското - пълна нула

Дербито предложи доста грубости и почти никакъв футбол Снимка: LAP.bg
Дербито предложи доста грубости и почти никакъв футбол

Ботев и Локомотив разочароваха с безидейно 0:0 в Коматево в българската efbet Лига.

Ден след нулевото равенство в столичното дерби между ЦСКА и Левски, пловдивските отбори също показаха, че са далеч от истината при подновяването на първенството.

В мача преобладаваше скуката, грубите нарушения и неточните подавания.

Първото полувреме беше ужасно и не предложи нито една опасност пред двете врати.

В 64-ата минута в игра се появи лидерът на Ботев Тодор Неделев, който раздвижи играта на своите.

Десетина минути по-късно Александър Тонев пропусна най-добрата възможност в мача и не успя да изведе Ботев напред. Малко по-късно самият Неделев също стреля опасно, но до края съперниците не искаха да рискуват и поделиха точката.

Локо остава на трето място с 42 т., на 2 зад втория Левски и на 2 пред четвъртия ЦСКА.