6 гола на "Герена", Левски сам се закопа срещу Лудогорец

6 гола на "Герена", Левски сам се закопа срещу Лудогорец Снимка: Lap.bg

Лудогорец победи Левски с 4:2 на стадион "Георги Аспарухов" в големия сблъсък от 10-ия кръг на efbet Лига.

Дербито предложи открит футбол с доста положения и пред двете врати, но до изненада в крайния изход не се стигна.

Като цяло, "сините" се бориха и успяха да затруднят по-класния съперник, но сами се закопаха с аматьорски грешки в защита и затова регистрираха категоричната загуба - макар че резултатът беше 2:2 до 85-ата минута.

Двубоят беше първи за Лудогорец след обявената раздяла с треньора Валдас Дамбраускас. "Орлите" бяха водени от Станислав Генчев и започнаха срещата с пропуск на Сотириу от чиста позиция и претенции за дузпа за нарушение срещу кипъреца.

Първият гол обаче беше в полза на Левски - в 26-ата минута Борислав Цонев откри след подаване на Здравко Димитров.

Само 60 секунди по-късно Шелис елементарно проспа една топка на аутлинията, а непокритият Доминик Янков засече отблизо за 1:1.

Гостите започнаха силно втората част и само две минути след подновяването на играта Икоко проби мощно отдясно, центрира и Пиерос Сотириу отблизо с глава направи 2:1.

Последва добър период за Левски, в който "сините" успяха да организират натиск и да създадат няколко опасности.

В 77-ата минута Билал Бари беше спънат от Пластун в пеналта и след преразглеждане с ВАР Георги Кабаков отсъди дузпа за Левски.

Боби Цонев отбеляза от бялата точка втория си гол, а резултатът стана 2:2.

В 85-ата минута обаче дойде фаталната грешка на домакините, когато вратарят Николай Михайлов небрежно подаде с ръка една топка към Шелис, той пък не успя да я овладее и я загуби точно пред наказателното си поле.

Шампионите веднага се възползваха и Кирил Десподов сервира на Елвис Ману, който безпроблемно изведе Лудогорец отново напред.

Минута преди края Левски беше хвърлил всичко в предни позиции и при контраатака Текпетей разстреля Михайлов за крайното 4:2.

В класирането "сините" остават на катастрофалното 11-то място с едва 8 т., докато Лудогорец се изкачи на първата позиция с 21.

С мач по-малко обаче е ЦСКА, а "армейците" събраха 19 т. с победата над Царско село по-рано днес.