Дежавю: Уелс пак ни победи с гол накрая

Дежавю: Уелс пак ни победи с гол накрая Снимка: Lap.bg

Уелс победи България с 1:0 в Лигата на нациите пред по-малко от 500 зрители на националния стадион "Васил Левски".

Българските национали регистрираха трета загуба в последните няколко дни и загубиха от уелсците по същия начин, по който го направиха и през септември като гости.

Тогава голът падна в 94-ата минута, а тази вечер - в 85-ата, като даже го изработиха същите двама футболисти. Този път обаче асистенцията беше дело на футболиста на Ливърпул Неко Уилямс, а резервата Джонатан Уилямс донесе успеха на своите.

Първата част премина скучно и без сериозни голови положения.

Уелс владееше инициативата, но не притесни кой знае колко българската защита, докато нашите играха сковано и без никаква идея в предни позиции.

След почивката се стигна до спречкване на терена заради груб фаул на Даниел Джеймс срещу Сисиньо.

Нашите заиграха малко по-активно и започнаха да поглеждат към вратата на Уелс, но сериозни положения отново липсваха.

Раби Матондо стреля опасно при две добри положения за противника, но не успя да намери вратата.

До единствения гол се стигна в 85-ата минута, когато Неко Уилямс центрира отдясно и Джонатан Уилямс от трудна позиция засече топката, за да я изстреля неспасяемо над плонжа на Михайлов.

Нашите опитаха да наложат някакъв финален натиск, но завършиха срещата без нито един точен удар към вратата на съперника.

Така мъката на националите продължава и те са последни в група 4 на лига Б в турнира със само една спечелена точка от 4 мача.

Начело е Уелс с 10 т., следва Финландия с 9 и Ейре с 2.