Късен автогол отложи празненствата на Лудогорец

Късен автогол отложи празненствата на Лудогорец Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец не успя да направи 13-тата си поредна титла факт, след като завърши 3:3 с Крумовград у дома.

Шампионите бяха много близо до успеха с паметен обрат от 0:2, но минута преди края Антон Недялков си отбеляза автогол, който отложи гарантирането на трофея.

Изненадващо фаворитът изоставаше с две попадения на почивката заради голове на Александър Колев и Серкан Юсеин.

4 минути след почивката обаче Рик Джонатан постави начало на обрата с прехвърлящ удар.

Скоро се стигна и до дузпа за Лудогорец за нарушение срещу Джонатан и от нея Оливие Вердон изравни резултата.

В 75-ата минута Руан Секо изведе домакините напред и изглеждаше, че с това нещата придобиват очаквания развой.

В 89-ата минута обаче дойде автоголът на Антон Недялков, който протегна крак при центриране на Октай Юсеин и отложи узаконяването на титлата, а сложи и край на победната серия на разградчани.

"Орлите" ще имат нова възможност да станат шампиони на 11 май при победа в домакинството на ЦСКА.