ЦСКА уби Левски за едно полувреме

ЦСКА уби Левски за едно полувреме Снимка: start-photo.bg

ЦСКА спечели второ поредно Вечно дерби срещу Левски в рамките на един месец, след като надви "сините" с 3:1 на националния стадион в първи кръг от плейофите.

В началото на април "армейците" отново победиха Левски с два гола разлика, но с чистото 2:0.

Тимът на Стамен Белчев се разправи с Левски още през първата част, когато вкара и трите си попадения през 10 минути.

Първата опасност дойде пред вратата на Густаво Бусато, който трябваше да се намесва след удар на Джемили от границата на наказателното поле. Бразилецът спаси, след което топката срещна и гредата.

След това дойдоха минутите на ЦСКА. В 24-тата Скаршем вкара за 1:0. Кордоба изпревари Каранга за една центрирана топка, но я изчисти право в краката на Скаршем, който от по-малко от 10 метра разстреля Андреев.

В 35-ата нова бърза атака хвана "сините" неподготвени. Този път Скаршем бе изведен отдясно на "червената" атака, той намери Линдсет в центъра на наказателното поле, който прати топката безпощадно в долния ляв ъгъл на вратата.

Точно преди почивката кошмарна грешка на Фабио Лима подари топката на Марселино Каресао, който преодоля излезлия напред Андреев и завърши на гола мрежа. Лима се опита да върне топката назад за вратаря, но пасът му бе прекалено лек, Марселино открадна топката, след което нямаше проблеми да направи резултата 3:0.

Фернандо Каранга този път не успя да се разпише, но след третия гол на "армейците" направи марковия си жест, прокарвайки пръст през гърлото, насочен към феновете на Левски, заради което получи и жълт картон, който ще го извади от полуфиналния реванш за Купата срещу Ботев.

През втората част ЦСКА намали оборотите, а Левски наложи сериозен натиск в началото на вторите 45 минути. След точно час игра Фадига вкара почетното попадение за "сините", засичайки центриране на Цунами отляво и от малък ъгъл успя да завърши по диагонала.

Бусато направи няколко добри спасявания след това, но истината е, че Левски така и дори не бе близо до това да застраши успеха на ЦСКА.

С победата "армейците" имат 66 точки на втората позиция - на девет зад лидера Лудогорец, но и с мач повече. Левски е пети с 54 пункта.

Тагове: левски, цска