Левски и ЦСКА се изгубиха във виелицата

Левски и ЦСКА се изгубиха във виелицата Снимка: Lap.bg

Левски и ЦСКА завършиха 0:0 на снега на "Васил Левски" в доста куриозно издание на дербито от efbet Лига.

Срещата се изигра при силен снеговалеж и тежки условия, които превърнаха дербито в борба почти без футболни проблясъци.

И двата тима завършиха с 10 души, като Левски игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, но нанесе удар по шампионските амбиции на "армейците".

Тимът на Стойчо Младенов беше по-опасен след почивката, но пропусна шансовете си и прекрати серията на треньора от осем поредни победи срещу Левски.

Още в 13-тата минута Валентин Железов прекъсна играта, за да бъдат почистени линиите на терена и около 10 минути футбол не се игра.

Имаше съмнения дали дербито въобще ще може да се доиграе, но все пак играчите се появиха отново на терена - но не успяваха да си подадат повече от три точни паса и интересни моменти липсваха.

В 55-ата минута Цунами от "сините" беше изгонен с втори жълт картон. Останал с човек по-малко, Левски предимно се защитаваше и бавеше играта, докато ЦСКА беше по-активният тим, но записа няколко пропуска.

В 70-ата минута символичните домакини създадоха опасност от статично положение, но Бусато спаси удара с глава на Сонко.

После "червените" стигнаха до най-добрия си шанс, но Вилдсхут пропусна сам срещу Михайлов и вратарят спаси.

Три минути преди края численото равенство беше възстановено.

Брадли Мазику направи грубо нарушение срещу Уелтон и макар че в началото получи само жълт картон, Железов използва ВАР за да разгледа ситуацията и промени картона на червен.

В класирането разликата между лидера Лудогорец и втория ЦСКА е 3 т.

Шампионите обаче с с мач по-малко, а заради снеговалежа гостуването им на Ботев Враца ще се проведе утре.

Левски е пети в класирането и изглежда все по-голям шансът да запази мястото си в плейофната шестица.