Левски прекрати тежката серия на старта на пролетния дял

Левски прекрати тежката серия на старта на пролетния дял Снимка: Lap.bg

Левски обнадежди привържениците си с успешен старт на пролетния дял от българския шампионат.

"Сините" надвиха с 2:0 Монтана във февруарския студ на "Герена" в двубой от 17-ия кръг и се изкачиха до осмата позиция в класирането.

Здравко Димитров даде аванс на домакините в 14-ата минута при единствената им добра атака за първата част.

4 минути след подновяването на играта Стивън Петков покачи на 2:0 с добре насочен удар по земя от границата на пеналта.

Двете попадения стигнаха на Левски за победата и спряха серията от четири поредни шампионатни мача без успех, в които "сините" бяха взели само една точка.

Тимът на Славиша Стоянович вече е осми в таблицата с 18 т., а топ 6 остава далеч - на цели 9 т. от Левски.