Локо Пловдив вкара два в Копенхаген, но това не стигна

Локомотив Пловдив отпадна от турнира Лигата на конференциите след поражение с 2:4 при гостуването си на Копенхаген. Преди седмица пловдивчани направиха 1:1 с датския гранд под тепетата и напуснаха турнира.

Домакините не оставиха съмнения в превъзходството си още в 11-ата минута откриха. При центриране от ъглов удар Кевин Дикс се извиси над защитата и с глава реализира.

В 20-ата минута Копенхаген удвои. Дарами нахлу отново в наказателното поле и намери на празна врата Дикс, който реализира втория си гол в мача.

В 30-ата минута обаче Локомотив намали резултата. След центриране от фаул Крачун стреля с глава, но стражът Камил Грабара изби. Последва обаче добавка на Димитър Илиев и след два рикошета топката влетя в мрежата.

Пет минути преди края на първата част датчаните отбелязаха отново. Пеп Биел напредна в полето на Локомотив и с прецизен удар от границата на наказателното поле направи 3:1.

В началото на втората част домакините стигнаха до четвърти гол. Дарами бе изведен на скорост в наказателното поле и без да се бави направи 4:1, пращайки топката покрай Пиргов.

В 86-ата минута Локо направи загубата по-почетна. Илиев свали топката към резервата Лукас Салинас, който успя да в прати във вратата на датчаните за крайното 4:2.