Локо Пловдив взе втора поредна Купа на България! Дузпа на Али Соу провали ЦСКА

Локо Пловдив взе втора поредна Купа на България! Дузпа на Али Соу провали ЦСКА Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив взе Купата на България за втора поредна година след победа над ЦСКА във финала с 5:3 след изпълнение на дузпи.

Пред 12 000 зрители на националния стадион "Васил Левски", съперниците не си отбелязаха голове в редовното време и продълженията, а от бялата точка пропуск на Али Соу се оказа фатален за "червените".

За Локо герои бяха и двамата вратари - Мартин Луков заради спасяванията си през 120-те минути, а резервата му Илко Пиргов - за спасяването срещу Али Соу, донесло трофея на пловдивчани.

ЦСКА беше по-добрият отбор през 90-те минути, но стабилните намеси на Мартин Луков на вратата на "смърфовете" запазваха нулевото равенство.

Локомотив обаче не направи почти нищо в атака.

За "червените" първият пропуск беше дело на Евандро в 17-ата минута, после темпото на игра постепенно спадна и единоборствата зачестиха.

Към края на първото полувреме Петър Занев стреля с глава след корнер, но Луков спаси удара му. След почивката стражът отрази и удари на Рафаел Енрике и Тиаго Родригес.

В първото продължение обсадата около вратата на Локомотив продължи, но тя водеше само до статични положения и безплодни центрирания към наказателното поле.

Силите на "червените" съвсем свършиха и в последните минути срещата стана равностойна. В 115-ата минута Кристиян Малинов направи грубо влизане и получи втори жълт картон, а ЦСКА доигра с човек по-малко.

Накрая и двата тима изглеждаха доволни финалът да бъде решен с дузпи.

Малко преди края Мартин Луков беше сменен и за ударите от бялата точка беше вкаран резервният страж на Локо Илко Пиргов. Този рискован ход на старши треньора Бруно Акрапович се оказа решаващ за крайния изход.

При дузпите първата грешка дойде при четвъртото изпълнение - изстрелът на Али Соу беше спасен от Пиргов.

Това си остана единственият пропуск, защото до края и двата тима бяха точни. Играчите на Локомотив бяха безгрешни при изпълненията, а Момчил Цветанов вкара решаващата дузпа.

За Али Соу това е пореден фатален пропуск от бялата точка. Миналия сезон нападателят пропусна от 11-те метра в решаващ сблъсък срещу Лудогорец за титлата.