Лудогорец обърна Берое и за девети пореден път е шампион на България

Лудогорец обърна Берое и за девети пореден път е шампион на България Снимка: Lap.bg

Лудогорец отново е шампион, за девети пореден път, с което изравни рекорда на ЦСКА по поредни спечелени титли от периода 1954 - 1962 година.

Разградчани се нуждаеха от обрат, за да стигнат до успеха с 2:1 над Берое на своя "Хювефарма Арена" пред погледа на своя собственик Кирил Домусчиев и съпругата му - Кремена.

Въпреки че Лудогорец бе по-добрият и по-активният отбор на терена, Берое откри с първата си възможност. Отбраната на домакините не успя да се справи с едно дълго подаване в 28-ата минута, Терзиев увисна, Алуин Фал спечели битката с него, след което промуши топката между краката на Владо Стоянов и даде аванс на старозагорци.

През втората част Лудогорец излезе далеч по-мотивиран и в рамките на по-малко от две минути направи обрат. Домакините бяха близо до изравнителното попадение в 59-ата минута, когато удар на Марселиньо с глава след центриране от корнер бе отбиро от Перниш в напречната греда.

Секунди по-късно долът все пак падна. Октавио сбърка при изнасянето на топката за Берое, тя стигна до Каули, който залъга противников играч и с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Перниш.

Пълният обрат осъществи Мавис Чибота в 62-рата минута, след като слаломира между няколко защитници на Берое в тяхното наказателно поле, след което разстреля вратаря.

Лудогорец стана шапион за девети пореден път, с което изравни рекорда на ЦСКА по поредни спечелени титли от прериода 1954 - 1962 година. Снимка: Lap.bg

При този резултат завърши и двубоят, като така Лудогорец си осигури девета поредна титла, тъй като е недостижим на върха в класирането с аванс от цели 14 точки пред втория ЦСКА при оставащи четири кръга до края на сезона. Берое пък остава на последното място в първата шестица, на пет точки от петия Славия.