Лудогорец се възстанови с бой над Славия

Лудогорец се възстанови с бой над Славия Снимка: Lap.bg

Шампионът Лудогорец се възстанови от изненадващата загуба с 1:3 на старта от Ботев Враца и победи Славия в Разград с класическото 3:0.

Домакините владееха инициативата през пълните 90 минути, но успяха да открият едва в края на първата част, благодарение на прекрасен прехвърлящ удар на Сисиньо.

В 70-ата минута Бърнард Текпетей бе близо до удвояване на резултата, но бомбата, която изстреля от дъгата пред наказателното поле, срещна гредата.

Лудогрец все пак успя да направи 2:0 в 73-тата минута след точно изпълнен удар от пряк свободен централно срещу вратата, а крайното 3:0 оформи Козмин Моци от дузпа шест минути по-късно.

Така тимът на Павел Върба записа първи точки от началото на сезона и се изкачи на временната пета позиция, докато Славия е 11-и с една след равния с Черно море (1:1) в първия кръг.