Лудогорец задмина рекорда на ЦСКА с десета поредна шампионска титла

Лудогорец задмина рекорда на ЦСКА с десета поредна шампионска титла Снимка: Lap.bg

Лудогорец е шампион на България за десети пореден път.

Разградчани победиха Берое с 3:1 като домакини и вече са недостижими на върха в класирането, макар че плейофната фаза на efbet Лига едва сега започва.

С десетия пореден шампионски трофей Лудогорец задминава досегашния рекорд на ЦСКА от 9 титли поред между 1954 и 1962 г.

Победата тази вечер не дойде лесно, а ВАР имаше активно участие в двете големи решения от първото полувреме.

Кирил Десподов откри за домакините при съмнения за засада, които системата опроверга.

Малко по-късно ВАР се намеси заради игра с ръка на Вердон и беше отсъдена дузпа за Берое, която Макоута превърна в гол за 1:1.

В 79-ата минута резервата Доминик Янков отново изведе Лудогорец напред, а 4 минути по-късно друга резерва, Клаудиу Кешеру, подсигури победата и титлата.