Най-накрая победа: Националите си повдигнаха самочувствието срещу Гибралтар

Най-накрая победа: Националите си повдигнаха самочувствието срещу Гибралтар Снимка: Lap.bg

Българският национален отбор си спомни какво е победа след успех с 3:0 в контролната среща с Гибралтар на "Васил Левски".

Скромният съперник, съставен от полупрофесионалисти, не оказа голяма съпротива и срещу него националите постигнаха първата си победа от 17 ноември миналата година.

Така черната серия на "лъвовете" най-сетне приключи, макар и само в приятелски мач, а следващите им изпитания са далеч по-сериозни - сблъсъци с Финландия и Ирландия в Лигата на нациите.

Тази вечер България си осигури победата с два гола още до 14-ата минута.

Първо Александър Цветков откри след 5 минути игра, като се възползва от факта, че вратарят на противника се превиваше на тревата заради неуспешен опит да боксира топката. Реферът не спря играта, а нашите не сметнаха за нужно да прекъсват атаката си, затова и Цветков порази вратата за 1:0.

В 14-ата минута Георги Йомов удвои с диагонален удар отдясно, а в края на полувремето Димитър Илиев с глава покачи на 3:0.

Втората част се игра в бавно темпо и интересни положения почти нямаше, макар че България продължи напълно да доминира.

Здравко Димитров от Левски се появи в игра и записа дебют за мъжкия национален тим, а от скамейката влязоха също Виктор Попов, Светослав Ковачев и Димитър Велковски.

Националният отбор не беше вкарвал три гола в един мач от август 2017 г., когато постигнахме паметното 3:2 над Швеция.